Developed in conjunction with Ext-Joom.com

  • WYDARZENIA Z KALENDARZA SZKOLNEGO

    Brak wydarzeń

  4 czerwca 2019r. już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Skierowana do wszystkich uczniów impreza stanowiła niezwykłą okazję do pokazania, że uczenie się języków obcych pomaga nam wzajemnie zrozumieć oraz przekroczyć różnice kulturowe. Nie zabrakło też dobrej zabawy, w którą obfitowała część artystyczna.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły sprawdzali swoje umiejętności językowe w różnego rodzaju zagadkach i kwizach. Klasy VII-VIII SP oraz III gimnazjum zaprezentowały scenki i piosenki w językach obcych oraz wzięły udział w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Przedstawiono min. prawdopodobne sytuacjce z życia codziennego, inscenizację dobrze znanej wszystkim bajki "Czerwonego Kapturka" w wersji angielskiej "Red Riding Hood" oraz zaprezentowano, jak niektóre słowa brzmią w róznych językach. Swoimi zdolnościami wokalnymi pochwaliły się również uczennice - Agata Tywanek z klasy VII SP w piosence "I want you break free" oraz Zuzanna Balawerjder z klasy VIII SP w piosence "My hear will go on". KLasa III gimnazjum tym razem postawiła na taniec do piosenki "Skibidi" i sądząc po reakcji publiczności był to niewątpliwie strzał w dziesiątkę. Klasy V i VI SP , nie chcąc być gorszymi od starszych kolegów, "zadebiutowały" piosenkami "Toca Toca" oraz "Baby Shark". W przerwach pomiędzy poszczególnymi częściami tegorocznego Dnia Języków Obcych nie zabrakło łamańców językowych, które są doskonałymi ćwiczeniami na poprawność i płynność wymowy. Chętni uczniowie dość dobrze poradzili sobie z tym nie lada wyzwaniem.

Comments are now closed for this entry/Komentowanie niedostępne

Na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016), zwanego jako ,,RODO" udostępniamy KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ

Ponadto informujemy, że nasza strona używa plików cookies