thumbmat19W piątek 24 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla klas czwartych "Rozgrywki matematyczne" – X edycja. Organizatorem konkursu była pani Iwona Kwiatkowska. Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów, upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej

oraz doskonalenie pracy w grupie. Do konkursu przystąpiły drużyny 3-osobowe z czterech szkół Gminy Ryńsk. Naszą placówkę reprezentowali: Olivier Łaga, Karol Kempiński oraz Michał Wiliński. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Uczniowie grupowo zmagali się z zadaniami dotyczącymi budowy figur z klocków, odkodowywali zapis liczbowy i przedstawiali go w postaci obrazu, szukali drogi w labiryncie dotyczącym kolejności wykonywania działań, odpowiadali na pytania o różnym stopniu trudności. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali również zadania indywidualnie, pracując w programie komputerowym Hexelon oraz grając w grę blokus. W tegorocznej X edycji konkursu zwyciężyli uczniowie ze szkoły podstawowej w Ryńsku, drugie miejsce zajęli uczniowie ze szkoły podstawowej w Zieleniu, miejsce trzecie zajęli uczniowie z naszej szkoły, miejsce czwarte uczniowie ze szkoły podstawowej w Jarantowicach. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Comments are now closed for this entry/Komentowanie niedostępne