ZDJĘCIA KLASOWE

W czwartek 13 czerwca grupa uczniów z klas I – III uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Agnieszką Frączek - popularną autorką wierszy i opowiadań dla dzieci, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pływaczewie. Trwające około godziny spotkanie z pisarką upłynęło pod znakiem świetnej zabawy i dobrego humoru. Pani Agnieszka z wielką swobodą i humorem

opowiadała o swojej twórczości, recytowała i czytała swoje wiersze oraz fragmenty opowiadań. Pisarka jest miłośniczką zwierząt. Przygarnęła aż dziesięć kotów i jednego psa. Czasami przeszkadzają jej w pracy, ale nie wyobraża sobie już życia bez nich. Te sympatyczne czworonogi oraz fascynujący świat przyrody były inspiracją do napisania takich książek, jak „Kotostrofa” i „Zielono mi”. Poczucie humoru oraz talent do tworzenia rymów to wspólne cechy tej pisarki oraz Juliana Tuwima. Jego postać zainteresowała pisarkę tak bardzo, że stworzyła ona opowieść dla dzieci o tym znakomitym polskim twórcy pt. „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą”. Książka ta została umieszczona na liście lektur proponowanych przez MEN dla klas I – III. Agnieszka Frączek chętnie odpowiadała na pytania dzieci dotyczące jej twórczości i życia prywatnego. Spotkanie z pisarką pozwoliło poznać ją samą, jak również jej utwory. Dzieci, które wzięły w nim udział, z pewnością chętnie sięgną po książki tej autorki, a być może też same zaczną pisać.