Developed in conjunction with Ext-Joom.com

 

ZDJĘCIA KLASOWE

  • WYDARZENIA Z KALENDARZA SZKOLNEGO

    Brak wydarzeń

  Na początku czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz pierwszoklasiści realizowali Ogólnopolski program edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, którego pomysłodawcą był Instytut Blend-a-med Oral-B®. Jak zapewniają autorzy programu, wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę.

„Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Podczas zajęć dzieci korzystały z materiałów przygotowanych przez organizatorów akcji; oglądały film edukacyjny oraz rozwiązywały zagadki związane z higieną jamy ustnej. Podczas wykonywania łamigłówek towarzyszyli im bohaterowie znanych bajek, Anna i Elsa oraz postaci z „Gwiezdnych wojen”. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło proste doświadczenie z wykorzystaniem białej kredy, octu i pasty do zębów, dzięki któremu mogły zauważyć, jak działają bakterie na zęby, które są regularnie szczotkowane pastą z fluorkiem sodu, a jak wygląda to, kiedy się nie dba o zęby. Przewodnik z podpowiedziami jak wprowadzać dzieci w świat higieny jamy ustnej dostały wychowawczynie obu oddziałów oraz wszyscy rodzice przedszkolaków i pierwszoklasistów. Każdy z uczestników programu otrzymał również pamiątkowy, imienny dyplom.

Comments are now closed for this entry/Komentowanie niedostępne

Na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016), zwanego jako ,,RODO" udostępniamy KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ

Ponadto informujemy, że nasza strona używa plików cookies