23 września 2019 r. dwie grupy uczniów klas „0” – IV oraz V- VIII, uczestniczyły w spotkaniu z policjantem Powiatowej Komendy Policji w Wąbrzeźnie - aspirantem Markiem Komorowskim. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga”. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe.

Funkcjonariusz przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też dobra znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.