thumbkawmik18W piątek, 14.12.2018r. w Szkole Podstawowej w Myśliwcu odbyła się kawiarenka mikołajkowa połączona z kiermaszem ozdób świątecznych. W organizację imprezy włączyli się reprezentanci Rady Rodziców Szkoły, pracownicy oraz oczywiście uczniowie ze wszystkich klas.

Domowe wypieki przygotowane przez rodziców były serwowane z aromatyczną kawąi gorącą herbatą w świetlicy szkolnej. Czas przy słodkościach umilały gościom występy uczniów. Każda klasa przygotowała bowiem piosenkę świąteczną, pastorałkę lub kolędę. Zgromadzeni goście chętnie włączali się do wspólnego kolędowania. Na dolnym korytarzu natomiast rozstawione były stoiska z ozdobami świątecznymi przygotowanymi przez uczniów poszczególnych klas. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie; były choinki wykonane z różnorodnych materiałów, bombki, pięknie dekorowane pierniczki domowej roboty, stroiki świąteczne, kartki z życzeniami czy modne ostatnio skrzaty. Tego dnia zagościła w naszej szkole prawdziwie świąteczna atmosfera; której towarzyszył zapach choinki i pierników.