Developed in conjunction with Ext-Joom.com

  27 września 2021 r. dwie grupy uczniów klas „0” – III oraz dwie grupy uczniów IV- VIII, uczestniczyły w spotkaniu z policjantem Powiatowej Komendy Policji w Wąbrzeźnie - Bartoszem Gumińskim. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga”. Młodsi uczniowie mieli możliwość zapoznać się z pracą policjanta oraz poznać zasady bezpieczeństwa na drodze, w domu i w stosunku do osób obcych. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się oraz zachęcał do wyposażenia ubioru w elementy odblaskowe podczas

poruszania się na drodze po zmroku. Natomiast najstarsi uczniowie obejrzeli film o negatywnych skutkach zażycia środków zabronionych. Funkcjonariusz przypomniał również o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze, i zapoznał uczniów z najnowszymi przepisami dotyczącymi poruszania się na hulajnogach elektrycznych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też dobra znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.