Developed in conjunction with Ext-Joom.com

  22 listopada 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz chętni uczniowie z klas I-VI uczestniczyli w seansach edukacyjnych w mobilnym planetarium, które tego dnia zawitało do naszej szkoły. Była to dla nich niepowtarzalna szansa na pogłębienie swojej wiedzy o otaczającym nas Wszechświecie bez konieczności opuszczania szkolnego budynku. Dzięki pokazom młodsze dzieci dowiedziały się, jak zbudowane są drzewa oraz jakie jest ich znaczenie dla życia ludzi i zwierząt.

Starsi uczniowie wybrali się natomiast w podróż po Układzie Słonecznym. Przechadzali się po Marsie i innych planetach, lądowali na Księżycu. Pokaz dla każdej z grup odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej, dzięki czemu w jednej chwili uczniowie przenieśli się w zagadkowy świat Kosmosu. Seanse dostarczyły wszystkim wiele niezapomnianych i kosmicznych wrażeń.