Developed in conjunction with Ext-Joom.com

  • WYDARZENIA Z KALENDARZA SZKOLNEGO

    Brak wydarzeń

thumbspotkstra22W środę 11 maja uczniowie z klas O – III uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu. Tego dnia do naszej szkoły zawitali Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Myśliwcu, którzy przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji. Najmłodsi podczas tego spotkania mogli bliżej zapoznać się z zawodem strażaka oraz z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia.

Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa. Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój, w jak strażacy ubierają się jadąc na akcję. Mogli się również sprawdzić na specjalnie przygotowanym przez naszych gości torze przeszkód. Serdecznie dziękujemy Strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Myśliwcu za zorganizowanie spotkania oraz umożliwienie naszym podopiecznym poznania zawodu strażaka.