Developed in conjunction with Ext-Joom.com

  • WYDARZENIA Z KALENDARZA SZKOLNEGO

    Brak wydarzeń

thumbbyd22W poniedziałek 6.06.2022 r. grupa uczniów z klas II, III i IV uczestniczyła w wycieczce do Bydgoszczy. Pierwszym punktem programu była w wizyta w bydgoskiej filharmonii, gdzie dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych pod nazwą „Emocje z fortepianu”. Podczas nich poznały budowę fortepianu, brzmienie saksofonu oraz niektórych instrumentów perkusyjnych.

Obejrzały również kilka tańców i wysłuchały pieśni w wykonaniu profesjonalistów. W czasie koncertu uczniowie mogli odpowiadać na zadane przez prowadzącą pytania, a na koniec zatańczyli wspólnie taniec Boogie Woogie. Po krótkim odpoczynku w Parku Muzycznym i przerwie na posiłek, grupa wyruszyła na spacer po Wyspie Młyńskiej. Największą atrakcją było pokonywanie kolejnych mostów i mostków. Kolejnym miejscem, jakie odwiedzili uczestnicy wycieczki, było Muzeum Mydła i Brudu. W czasie, gdy jedna grupa wykonywała samodzielnie mydełka oraz słuchała ciekawych opowieści o higienie na przestrzeni wieków, druga grupa spotkała się z przewodnikiem. Nasi uczniowie poznali wiele ciekawostek o Bydgoszczy i dowiedzieli się, że właśnie w tym mieście kręcono film „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” w oparciu o książkę Andrzeja Maleszki. Każdy mógł zobaczyć kamienicę, w której mieszkali bohaterowie filmu i zrobić sobie zdjęcie na słynnym czerwonym krześle. To była bardzo pouczająca, ciekawa i udana wycieczka, dzięki której uczniowie poznali jedno z ważnych miast naszego regionu.