Developed in conjunction with Ext-Joom.com

  • WYDARZENIA Z KALENDARZA SZKOLNEGO

    Brak wydarzeń

thumbdolasu622Dnia 15 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do lasu w Wałyczyku. Pogoda dopisała, był piękny słoneczny dzień. Przed wyjazdem uczniowie przypomnieli sobie jak należy zachowywać się w lesie, by nie ucierpiała

leśna przyroda. Na miejscu na dzieci czekali przedstawiciele Koła Łowieckiego „Jedność” z Wąbrzeźna, dzięki którym uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych o życiu zwierząt leśnych. Podczas wizyty w lesie przy pomocy lornetek obserwowali las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic, a także słuchały śpiewu ptaków. Była to wspaniała okazja do pobytu na świeżym powietrzu, a także skosztowania smacznej kiełbaski z ogniska. Podczas wycieczki była też okazja wspólnie się pobawić, pograć w piłkę, pobiegać a nawet pograć w piłkarzyki. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał dyplom „Młodego przyjaciela przyrody”. Był to miło spędzony czas w otoczeniu pięknej przyrody. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyło wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziło ogromną radość. Na długo wizyta w lesie pozostanie w pamięci pierwszoklasistów. Wycieczkę można zaliczyć do tych najbardziej udanych! Składamy serdeczne podziękowania dla Koła Łowieckiego „Jedność” w Wąbrzeźnie za tak owocne i pełne wrażeń spotkanie!