Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży – „Laboratoria przyszłości” przewiduje kompleksowy pakiet rozwiązań mających na celu zapewnienie uczniom szkół dostępu do nowoczesnego wyposażenia szkół pozwalającego każdemu realizować w pełni swój potencjał.

"Laboratoria Przyszłości" to program, którego celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Dzięki tym funduszom nasza szkoła mogła kupić pomoce dydaktyczne i nowoczesne narzędzia potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych. "Laboratoria Przyszłości" to pieniądze na nowoczesny sprzęt, który pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i wramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. To np. stacje druku 3D, mikroskopy, zestawy do pracowni audio-wideo, dzięki którym rozwijamy praktyczne i techniczne umiejętności uczniów.

Do tej pory nasi uczniowie mieli możliwość przetestowania zakupionego sprzętu na lekcjach fizyki - w klasy VII i VIII rozpoczęły wspólne eksperymentowanie na pograniczu elektroniki i programowania z zestawami zakupionymi w ramach programu. Uczymy się budować proste obwody elektryczne, a także tworzyć bardziej zaawansowane projekty sterujące modułami takimi jak diody, głośniki lub pisać programy pozwalające zbierać dane z czujnika temperatury czy światła. Nasze lekcje zmieniają się w interaktywne lekcje, na których poznajemy nowe technologie i rozwijamy kreatywność. Dzięki zakupionym mikroskopom uczniowie klasy V podczas lekcji biologii mieli możliwość pogłębiania umiejętności mikroskopowania. Utrwalili zasady wykonywania preparatów mikroskopowych, przygotowania mikroskopu do pracy, a co najważniejsze obejrzenia wielu ciekawych preparatów biologicznych. Również zajęcia świetlicowe zostały urozmaicone zakupionym sprzętem - klocki magnetyczne- zabawka nie tylko ciekawa wizualnie, ale też dająca dużo radości i możliwości. Klocki świetnie rozwijają wyobraźnię, kreatywność, motorykę, koordynację ręka oko i myślenie przestrzenne. Dalsza nauka z "Laboratoriami Przyszłości" przed nami...

Foto - zajęcia świetlicowe

Foto - nauki przyrodnicze