• Witaj!

• Za chwilę zobaczysz nasze fotki klasowe, informacje o ilości uczniów i wychowawcach.
        • Klasa IV

• Wychowawca: mgr Monika Kmiecik

Klasa liczy: 4 dziewcząt i 16 chłopców. Razem 20 uczniów.
        • Klasa V

• Wychowawca:
          mgr Jadwiga Robaczewska - Gapińska

Klasa liczy: 12 dziewcząt i 10 chłopców. Razem 22 uczniów.
        • Klasa VI

• Wychowawca: mgr Paulina Banaś

Klasa liczy: 7 dziewcząt i 4 chłopców. Razem 11 uczniów.
        • Klasa VII

• Wychowawca: mgr Piotr Zrada

Klasa liczy: 7 dziewcząt i 8 chłopców. Razem 15 uczniów.
        • Klasa VIII

• Wychowawca:
          mgr Iwona Kwiatkowska

Klasa liczy: 6 dziewcząt i 11 chłopców. Razem 17 uczniów.
  • Wydarzenia klasy 0-III

• Wyjazd do teatru

• 24.11.2022 20:55
      • 23 listopada 2022r. uczniowie naszej szkoły z klas VI - VIII wybrali się na spektakl pt. ,,Opowieść Wigilijna”, który przedstawiony został w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Organizatorem wycieczki była : p. Beata Pencierzyńska,
      •  opiekunami : p. Iwona Kwiatkowska oraz p. Piotr Zrada.

,,Opowieść Wigilijna” to bestseller światowy, który znalazł się w kanonie lektur obowiązujących na egzaminie ósmoklasisty. Dzieło to jest z gatunku przypowieści, zwane też powiastką filozoficzną, która prowokuje do refleksji nad własnym postępowaniem w zachowaniach międzyludzkich. Główny bohater, Ebenezer Scroog’e to egoista i materialista, który pod wpływem duchów pojawiających się w noc wigilijną, przechodzi wewnętrzną przemianę. Otwiera się na kontakty z ludźmi , staje się dobrym i szlachetnym człowiekiem. Utwór ten uczy, że nie żyjemy tylko dla siebie, ale jesteśmy częścią społeczeństwa, a dobro do nas wraca, gdy pomagamy innym. Wspaniała gra aktorska, dekoracje, muzyka stworzyły niesamowity nastrój i wprowadziły w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Podczas spektaklu widać było na twarzach widzów skupienie i zaciekawienie tym, co działo się na scenie. Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z przedstawienia i wyrazili chęć ponownego uczestniczenia w tego rodzaju kontaktu ze sztuką, co bardzo nas cieszy.

Galeria:

• Wróć do listy artykułów